48,720
edits
Line 45: | Line 45: | ||
| no positive nodes | | no positive nodes | ||
|- | |- | ||
| | | N1a | ||
| 1-3 positive nodes | | 1 positive node | ||
|- | |||
| N1b | |||
| 2-3 positive nodes | |||
|- | |||
| N1c | |||
| tumour deposit(s) present with all lymph nodes negative | |||
|- | |- | ||
| N2a | | N2a |
edits